Polski Adwokat Floryda – Podcasty i Videos Agnieszki Piaseckiej

Polski Adwokat Floryda – Podcasty i Videos Agnieszki Piaseckiej

Piasecka Law 727-538-4171

W tej serii podcastów i videos, Polski Adwokat, Agnieszka Piasecka, odpowiada po polsku na najczęściej zadawane pytania prawne dotyczące prawa Florydy, prawa imigracyjnego i prawa polskiego. Odpowiedzi te mają charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowią ani nie zastępują porady prawnej. 

Czy Floryda uznaje tzw. Common Law Marriage?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat tzw. „Common Law Marriages” na Florydzie.

„Pet Trust” czyli jak mogę zabezpieczyć moje zwierzęta na wypadek mojej śmierci?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat „Pet Trusts” czyli jak można zabezpieczyć swoje zwierzęta na wypadek śmierci.

„Waiver imigracyjny” czyli wybaczenie złamania prawa imigracyjnego

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat „Waiver imigracyjny” czyli wybaczenie złamania prawa imigracyjnego.

Czy mogę przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym na Florydzie w Polsce?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym na Florydzie w Polsce?

Jakie dokumenty są niezbędne aby upoważnić moje dzieci do działania w moim imieniu?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jakie dokumenty są niezbędne aby upoważnić moje dzieci do działania w moim imieniu?

Oświadczenie o odrzuceniu spadku w Polsce

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat oświadczenia o odrzuceniu spadku w Polsce.

Ślub przed upływem 90 dni od wjazdu do USA – oszustwo imigracyjne?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat “reguły 90 dni” kreującej domniemanie oszustwa imigracyjnego przy aplikacji o zieloną kartę przez małżeństwo.

Usunięcie warunków z tymczasowej zielonej karty

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat usunięcia warunków z tymczasowej zielonej karty.

Uwaga na oszustów internetowych!

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat oszustów internetowych.

Czy i kiedy mogę zażądać aby małżonek pokrył koszty mojego prawnika rozwodowego?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy i kiedy mogę zażądać aby małżonek pokrył koszty mojego prawnika rozwodowego?

Czy warto zainwestować w „Estate Planning Package”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy warto zainwestować w „Estate Planning Package”?

Jak możemy mieć wpływ na to do kogo trafią nasze dzieci na wypadek naszej równoczesnej śmierci?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jak możemy mieć wpływ na to do kogo trafią nasze dzieci na wypadek naszej równoczesnej śmierci?

Ochrona przed wierzycielami na Florydzie

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia popularny temat ochrony przed wierzycielami na Florydzie.

Rozwód na Florydzie – co stanie się z domem kupionym na kredyt?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co stanie się po rozwodzie z 

domem kupionym na kredyt?

Uwaga na oszustów telefonicznych!

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia popularny temat oszustw telefonicznych.

Wiza narzeczeńska czy małżenska?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada omawia tematykę dotyczącą wiz narzeczeńskich i małżeńskich.

Certyfikowana kopia deedu za $90?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na pytanie dotyczące korespondencji z żądanie zapłaty, która jest często wysyłana do właścicieli nieruchomości po zarejestrowaniu nowego deedu.

Czy mogę odwołać Quitclaim Deed?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę odwołać Quitclaim Deed?

Czy mogę starać się o zwolnienie z testu przy egzaminie na obywatelstwo?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę starać się o zwolnienie z testu przy egzaminie na obywatelstwo?

Czy mogę ubiegać się o alimenty małżeńskie jeżeli mąż zrezygnował z pracy?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę ubiegać się o alimenty małżeńskie jeżeli mąż zrezygnował z pracy?

Czy mogę wydziedziczyć małżonka po mojej śmierci?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę wydziedziczyć małżonka po mojej śmierci?

Czy podczas rozwodu małżonkowie mogą zrzec się wzajemnego wyjawienia informacji finansowych?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy podczas rozwodu małżonkowie mogą zrzec się wzajemnego wyjawienia informacji finansowych?

Gdzie mogę uzyskać kopię trustu? Czy trust jest publicznie rejestrowany?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Gdzie mogę uzyskać kopię trustu? Czy trust jest publicznie rejestrowany?

Injunction Against Stalking czyli zakaz zbliżania się dla osób prześladowanych

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat Injunction Against Stalking czyli zakaz zbliżania się dla osób prześladowanych.

Injunction for Protection Against Domestic Violence czyli zakaz zbliżania się dla ofiar przemocy domowej

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat Injunction for Protection Against Domestic Violence czyli zakaz zbliżania się dla ofiar przemocy domowej.

Prawa rodzicielskie ojca bez związku małżeńskiego

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat praw rodzicielskich ojca bez związku małżeńskiego.

Uważaj na fałszywych prawników!

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat praktykowania prawa przez osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do praktykowania prawa.

Czy potrzebuję adwokata do closingu na Florydzie?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy potrzebuję adwokata do closingu na Florydzie?

Jakie są zalety i wady ustanowienia testamentu?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jakie są zalety i wady ustanowienia testamentu?

Jakie są zalety i wady ustanowienia trustu?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jakie są zalety i wady ustanowienia trustu?

Czy mogę pozwać administrację budynku za złamanie nogi na wystającej płytce chodnikowej?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na pytanie: Czy mogę pozwać administrację budynku za złamanie nogi na wystającej płytce chodnikowej?

Czy mogę kogoś pozwać do sądu na podstawie ustnej umowy?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę kogoś pozwać do sądu na podstawie ustnej umowy?

Czy mogę pozwać Nursing Home o odszkodowanie za upadek oraz odleżyny?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę pozwać Nursing Home o odszkodowanie za upadek oraz odleżyny?

Czy mogę ubiegać się o obywatelstwo jeżeli byłem w przeszłości karany?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę ubiegać się o obywatelstwo jeżeli byłem w przeszłości karany?

Czy warto kwestionować mandat drogowy?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy warto kwestionować mandat drogowy?

Jak uniknąć kosztów postępowania spadkowego?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jak uniknąć kosztów postępowania spadkowego?

Kiedy mogę ubiegać się o obywatelstwo USA na bazie małżeństwa z obywatelem USA i jakie warunki muszę spełnić?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Kiedy mogę ubiegać się o obywatelstwo USA na bazie małżeństwa z obywatelem USA i jakie warunki muszę spełnić?

Obywatelstwo USA – długość pobytu w USA i częste podróże

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie dotyczące długości pobytu w USA i wpływu zagranicznych podróży na możliwość uzyskania obywatelstwa USA

Obywatelstwo USA – Pytania i Odpowiedzi – Część 1 

Podcast ten zawiera najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi (część 1) na temat Obywatelstwa USA. Odpowiada Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. 

Obywatelstwo USA – Pytania i Odpowiedzi – Część 2 

Podcast ten zawiera najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi (część 2) na temat Obywatelstwa USA. Odpowiada Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. 

Dlaczego warto zostać obywatelem Stanów Zjednoczonych

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Dlaczego warto zostać obywatelem Stanów Zjednoczonych?

Na czym polega test na Obywatelstwo USA? 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Na czym polega test na Obywatelstwo Stanów Zjednoczonych?

Jakie są możliwości zwolnienia się z testu na obywatelstwo? 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jakie są możliwości zwolnienia się z testu na obywatelstwo?

Co to jest Collaborative Divorce?    

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest Collaborative Divorce?

Rozwód na Florydzie – Pytania i Odpowiedzi – Część 1 

Podcast ten zawiera najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi (część 1) na temat rozwodu na Florydzie. Odpowiada Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. 

Rozwód na Florydzie – Pytania i Odpowiedzi – Część 2  

Podcast ten zawiera najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi (część 2) na temat rozwodu na Florydzie. Odpowiada Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. 

Prenup czyli intercyza przedmałżeńska  

Podcast ten zawiera najczęściej zadawane Pytania i Odpowiedzi na temat Intercyzy Przedmałżeńskiej na Florydzie. Odpowiada Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. 

Baker Act czyli przymusowe badanie psychiatryczne  

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytania dotyczące przymusowego badania psychiatrycznego na Florydzie na podstawie Baker Act. 

Marchman Act czyli przymusowe leczenie odwykowe 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytania dotyczące przymusowego leczenia odwykowego na Florydzie na podstawie Marchman Act.

Co to jest Health Care Surrogate? 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest Health Care Surrogate?

Jak zachować się w razie wypadku drogowego.

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Jak zachować się w razie wypadku drogowego?

Czy trust chroni majątek przed wierzycielami? 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Czy trust chroni majątek przed wierzycielami? 

Co to jest “Waiver”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Waiver”?

Co to jest “Trust”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Trust”?

“Probate” czyli postępowanie spadkowe na Florydzie

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia popularny temat: “Probate” czyli postępowanie spadkowe na Florydzie?

Co to jest “Power of Attorney”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Power of Attorney”?

Co to jest “Living Will” 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Living Will”?

Co to jest “Last Will” 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Last Will”?

Co to jest “Deed”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Deed”?

Co to jest “Apostille”?

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Apostille”?

Co to jest, “Affidavit”

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Affidavit”?

Co to jest, “Lady Bird Deed” 

W tym podcaście, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. odpowiada na często zadawane pytanie: Co to jest “Lady Bird Deed”?